Kancelářské zdravotní židle forergo
aktivní a zdravé sezení proti bolesti zad

dynamický pohyb na zdravotní židli

Bolí Vás záda? Zjistěte proč...

Bederní páteř je nejvíce zatěžovaným úsekem páteře, tudíž také nejčastěji postiženým. Je to totiž místo, kde se uplatňují největší svalové skupiny a kde se pohyb dolních končetin přenáší na trup.

bolest v zádech

Páteř člověka je sloupcovitého tvaru složeného z jednotlivých obratlů spojených meziobratlovými ploténkami a zvláště bederní obratle nesou váhu celé horní poloviny těla. V meziobratlových otvorech vystupují z míchy míšní nervy - lat. medulla spinalis, které jako periferní nervy motorické, ovlivňují činnost svalů, senzitivní citlivost a vegetativní činnost vnitřních orgánů. Sloupec obratlů je otočný kolem vertikální osy a je ohebný do všech stran. Z bočního pohledu páteř odpovídá tvaru písmena S.

obraz páteře

Pohyb kolem vertikální osy umožňují meziobratlové ploténky, které působí také jako tlumiče nárazů a jejich tloušťka se může měnit vzhledem k měnícímu se zatížení. Meziobratlové ploténky jsou vyživovány procesem difůze a pohyb páteře výrazně pozitivně ovlivňuje tento zásobovací proces, který je nezbytný pro správnou funkci plotének. Tato difůze je značně podmíněna pohybem celého systému obratlů a meziobratlových plotének, kdy tento pohyb jakoby pumpoval nezbytné vyživovací látky. Čím více se páteř pohybuje, tím více tekutin a výživy mohou ploténky absorbovat.

Podle výzkumů je nedostatečný pohyb přímou příčinou bolesti zad. Problémy se zády jsou často způsobeny především dlouhodobým špatným držením těla a zvláště nesprávným statickým sezením.


Nesprávné sezení způsobuje:

páteř člověka - medulla spinalis
zdravé sezení


Nedostatek pohybu či jednostranné zatížení omezují účinnost celého procesu a způsobí, že meziobratlové ploténky ztratí svoji elasticitu a ochabují.

Kdo většinu dne stráví v sedě, trpí bolestmi zad a přepětím. Takový člověk se dost často stává pacientem ortopedické ordinace, která se musí vypořádat s následky nesprávného sezení.Člověk stvořený ke vzpřímené chůzi se stal v moderní době jednoduše peciválem.

Dynamické sezení

V poslední době je stále populárnější terapeutický (gymnastický) míč. Cvičení na balonu neustále aktivuje zádové svaly a výrazně zvyšuje jejich pevnost. Židle forergo jsou zkonstruované tak, že umožňují podobné pohyby jako cvičení na balonu. Ocení je hlavně Ti, jejichž problémem jsou bolesti zad a prosedí většinu času v zaměstnání. Židle přitom zachovávají klasickou pracovní funkci.
forergo – židle, které léčí bolesti zad a bolesti páteře.