Kancelářské zdravotní židle forergo
aktivní a zdravé sezení proti bolesti zad

Je mnoho typů kancelářských židlí, ale je jen málo těch, které se označují jako zdravotní kancelářské židle a je absolutní minimum těch, které léčí a u nichž byl tento zdravotní účinek prokázán oficiálním klinickým hodnocením a závěrečnou zprávou se zařazením mezi zdravotnické prostředky.

Kancelářské zdravotní židle forergo tuto podmínku splňují, když na bázi klinického hodnocení byly mezi zdravotnické pomůcky zařazeny dne 20. června 2008.

Prodej tohoto nového převratného typu vyráběného v česko – německé kooperaci byl zahájen na sklonku roku 2007 a od samého počátku získal uznání a obdiv u odborníků (např. ocenění na výstavě Pragooffice 2008) tak u stovek a dnes již tisíců uživatelů. Konstrukce této řady výrobků je založena na bázi německého patentovaného mechanismu V-matic. Ten zajišťuje naklápění sedadla ve všech směrech a imituje tak cvičení na balonu, tzv gymnastický míč. Tento pohyb inicializuje páteř a její mišní kanálky (medulla spinalis) ve správné – vzpřímené poloze, pozitivně stimuluje svaly a okamžitě účinkuje na organismus, čímž preventivně působí proti bolesti zad a bolesti páteře. Zdravotní židle forergo jsou v souladu se současnými trendy a požadavky na ergonomiku ve vyspělých zemích a v příslušné kvalitě tohoto trhu při podstatně příznivější cenové náročnosti v kontrastu se srovnatelnými výrobky např. Human scale, Pending, Spinalis a podobně.
forergo – židle, které léčí bolesti zad a bolesti páteře.


Balónová židle pomáhá při bolesti zad

Dlouhé sezení ve strnulé pozici přináší množství zdravotních problémů, které nás trápí, včetně bolesti zad. Tento nedostatek vede ke ztrátě přirozeného posilování svalstva, což je ve svém důsledku vážné riziko pro naše zdraví. Pouhé sezení na balónové židli napomáhá ke správnému držení těla a zabraňuje strnulosti páteře. Zdravé sezení na těchto židlích působí jako prevence, ale také jako doplněk poúrazové rehabilitace.

  • Židle s italským dvouvrstvým míčem Gymnastikball Standard 53 cm – oranžový
  • Rozměry židle: výška 83 cm, šířka 60 cm
  • Hmotnost 6 kg
  • Max. zatížení balonové židle je 120 kg


Ergonomické, rehabilitační, zdravotní židle forergo

Při sezení na klasické židli se Vaše tělo dostává do nepřirozené polohy už po krátké době. Zádové svalstvo ztuhne a nepracuje, pánev je statická a meziobratlové ploténky jsou obrušované při každém pohybu. Jedinečná konstrukce zdravotní židle forergo umožňuje aktivní, tzv. dynamické sezení. Vaše páteř je v ideální poloze a zádové svaly přiměřeně pracují. Ani dlouhodobě toto zdravé sezení nezpůsobuje pocit únavy, naopak vzniká návyk na správné držení těla.

Židle je navržena pro osoby s váhou 35-120 kg. Skládá se ze stojanu, upevněného na pohyblivých brzděných kolečkách, mechanismu nastavení výšky sedadla, u některých typů výškově a hloubkově nastavitelné opěrky zad a případně výškově nastavitelných opěrek rukou, umožňujících správnou podporu zad a odvádějících tlak z ramen. Zdravotní židle je potažena buď prodyšným textilním 3D materiálem vhodným zvláště do kancelářských prostor nebo hygienicky nezávadným materiálem – vinytol, který je vodě a světlu odolný a snadno se udržuje navlhčenou tkaninou. Barva potahu je stálá a časem se nemění.

Mechanismus nastavení výšky sedadla se dodává ve standardní variantě nebo prodloužený. Při prodloužené variantě se v rámci příslušenství doporučuje použití opěrného kruhu na nohy.

Počet návštěvníků
celkem:378528
dnes:90219
Novinky

BMW v židlích forergo

Tvar korpusu sedáku typu STANDY (tzn. u všech židlí forergo STANDY, OFFICE, MANAGER a VIRUS) byl původně vyvíjen mnohamilionovým nákladem švýcarskou vývojovou společností jako sedačka pro automobily značky BMW s veškerými ergonomickými nároky a požadavky. S laskavým svolením této společnosti je tento korpus použit u židlí forergo.


Bomba – nová židle forergo VIRUS

Nechte se nakazit zdravým sezením s novým typem zdravotní židle forergo VIRUS, vybaveným mechanismem V‑matic seatmotion, vysokým síťovaným opěradlem s možností masážního prvku a sedákem typu STANDY (BMW v židli).


Evropská nominace

Produkt zdravotních židlí forergo byl vybrán do soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2011 a postoupil až do finále této soutěže. Za kategorii zboží byly zdravotní židle forergo nominovány do evropského finále, které se uskuteční na jaře roku 2012 v Bruselu.


Sleva pro pojištěnce ZP VoZP, OZP ZBP a ZPMV ČR

Sleva ve výši 1000 Kč na každou židli forergo pro fyzické osoby - pojištěnce uvedených pojišťoven, kteří se prokáží platným průkazem pojištěnce.


Změna prezentačního místa v Praze

Nové prezentační místo židlí forergo od 6.10.2010 je v 1. patře ve studovně hotelu ILF Praha 4 u zastávky metra Budějovická (viz kontakty - prezentační místa).


Na trh uveden nový model zdravotní židle
forergo Manager.
Tento model vychází z prodejně velmi úspěšného typu Office, zachovává všechny jeho přednosti a navíc přináší
nový design opěradla.


KDE JIŽ NAJDETE forergo?
Dobrá zpráva pro zájemce o kancelářské zdravotní židle forergo je, že tyto židle mají nově možnost si vyzkoušet na prezentačních místech v Praze, Hradci Králové a Ostravě. Adresy prezentačních míst naleznete v kontaktech.


ZDRAVOTNÍ POMŮCKA
Zdravotní účinky židlí forergo byly ověřeny klinickým hodnocením FN Brno 20.6.2008. Židle forergo byly doporučeny pro ergonomické sezení jako prostředek prevence vzniku a rozvoje bolesti zad a bolesti páteře na podkladě svalové dysbalance v oblasti páteře (obdobně jako míč na sezení). Zdravotnický prostředek, je vhodný pro určený účel použití při poskytování zdravotní péče v ČR dle současných právních předpisů.


Ve dnech 31.1. až 3.2.2008 se naše firma zúčastnila 3. mezinárodního veletrhu kancelářského nábytku a vybavení PRAGOOFFICE. V silné konkurenci ostatních vystavovatelů se nám podařilo získat prestižní ocenění

"CENA NOVINÁŘŮ"

za nejzajímavější výrobek veletrhu v roce 2008.